VJEŽBA EVAKUACIJE U PODRUČNOM VRTIĆU U KAŠTELIRU, UTORAK 16.5.2023.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas da će se u područnom vrtiću u Kašteliru (adresa: Brnobići 39), u utorak 16.5.2023. u 9:00 sati, održati vježba evakuacije i spašavanja u suradnji sa Javnom vatrogasnom postrojbom CZP Poreč i Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Kaštelir. Predviđeno trajanje vježbe je 45 min.

Cilj vježbe je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja OŠ Jože Šurana Višnjan, PŠ Kaštelir i DV „Radost“, PV Kaštelir (utvrđivanje pristupačnosti vatrogasne tehnike samom objektu, način evakuacije djece i zaposlenika, primjer spašavanja osobe i gašenja požara).

U vježbi će sudjelovati vatrogasci i Crveni križ.  Djeca  vrtićkih skupina, nakon provedene vježbe evakuacije, promatrati će vježbu gašenja požara.

U slučaju kiše, vježba evakuacije se odgađa.