“RASPLESANI VRTIĆI”

U porečkoj sportskoj dvorani Veli Jože u utorak je održan 11. javni nastup djece i mladih „Rasplesani razredi”, a po prvi put i pilot projekt Rasplesani vrtići. Svojom plesnom točkom po prvi put su publiku razveselili predškolci vrtića Radost i Paperino  sa veselom koreografijom uz šareni padobran.

Okupljenima se obratila ravnateljica Zdravog grada Poreč, Nataša Basanić Čuš i među ostalim rekla da su na porečki projekt “Rasplesani razredi” svi izuzetno ponosni.  Iniciran je i osmišljen u OŠ Poreč pred 12 godina, podržan od Zdravog garda Poreč i Grada Poreča. Generacije porečke djece u ovom projektu uče plesati u školi. Ideja projekta je i bila da porečke škole postanu osim mjesta učenja nastavnog sadržaja i mjesta učenja vještina za život, rekla je ravnateljica. Ples je ušao i među porečke predškolce koji su ga odlično prihvatili.