Implementacija zavičajnosti u DV “Radost” Poreč

U Projekt implementacije zavičajnosti u kurikulume predškolskih ustanova Istarske županije – Regione Istriana za pedagoške godine 2019./2020./2021. bile su uključene tri odgojne skupine (DV „Radost I“, DV „Radost II“ i PV Vižinada). Provodeći program objedinjenog naziva „Istra u očima djece – Što nas povezuje kao susjede“ organizirale su se različite prigodne radionice i aktivnosti vezane uz povijesna, kulturna i prirodna obilježja našeg grada.

Tema projekta našeg vrtića je „Borša puna kula i zidina, besid i starih igara“, a projekti skupina provodili su se pod nazivima: „Kule i zidine grada Poreča“, „Borša puna besida/štorija“, Nono, nona, ča ste se igrali kad ste bili mali?“.

Provedene aktivnosti projekta objedinjene su u kratkom videozapisu i predstavljene su 18.6.2021.g. u Svetvinčentu na Festivalu zavičajnosti za dječje vrtiće. Videozapis pogledate OVDJE.